1399/5/20 : دوشنبه
تاریخ ارسال : 1398/12/19    

پیام جمعی از هنرمندان در سوگ هوشنگ ظریف

داود گنجه ای، هوشنگ کامکار، داریوش پیرنیاکان و حسین علیزاده در یادداشت هایی درگذشت هوشنگ ظریف(استاد موسیقی ایرانی) را تسلیت گفتند.
پیام جمعی از هنرمندان در سوگ هوشنگ ظریف

داود گنجه ای، هوشنگ کامکار، داریوش پیرنیاکان و حسین علیزاده در یادداشت هایی درگذشت هوشنگ ظریف(استاد موسیقی ایرانی) را تسلیت گفتند.

 

به گزارش سایت خانه موسیقی، این پیام ها بدین شرح است:

 

متن پیام داود گنجه ای، قائم مقام و عضو شورای عالی بمناسبت درگذشت هوشنگ ظریف:

با مرگ هنرمند بزرگ هوشنگ ظریف یکی از ستون های هنری و اخلاقی فرهنگ و هنر کشورمان فرو ریخت و من بسیار اندوهناک و مغموم هستم و معتقدم ویژگی بارز این مرد بزرگ خصائل نیک و اخلاق مداری او بود. ما سال های سال ،نزدیک به شصت سال با هم بودیم و به عنوان معلمی که چند دهه است که دارم درس میدهم میگویم که ما معلمی به بزرگی ،تسلط به امر آموزش تار و با این جایگاه نداشته ایم.

 

زنده یاد هوشنگ ظریف به شدت بر کار آموزش به شاگردان متمرکز و فعال بود و در این راه حتی فعالیت های اجتماعی اش را فدا کرد و در واقع به همین دلیل بود که هنرمندان برجسته ای چون استاد علیزاده را تحویل جامعه هنری کشور کرد. او هنرشناس قابلی بود و علاوه بر تار به سازهای دیگر از جمله کمانچه اشراف داشت و درباره کمانچه نوازی من ابراز لطف می کرد .... خاطرات همنشینی اش را هرگز فراموش نمی کنم. متاسفانه در این شرایط غم از دست دادن این انسان شریف برایمان مضاعف شد.

 

من این ضایعه بزرگ را به ملت فرهنگ دوست ایران بویژه جامعه هنری تسلیت عرض میکنم و از هیچ کوشش و تلاشی برای خاکسپاری و برگزاری مراسم در خور و در حد امکان دریغ نمی ورزم.

روحش شاد و یادش گرامی
داود گنجه ای
قائم مقام و عضو شورای عالی

 

هوشنگ کامکار (عضو شورای عالی خانه موسیقی) به مناسبت درگذشت هوشنگ ظریف پیام تسلیتی منتشر کرد:

 

در این شرایط، غم جانکاه و ضایعه عمیق دیگری که داغ آن تا ابد می‌ماند بر دردها و زخم های دیگرمان افزوده شد.
مرگ بزرگترین، محبوب ترین، انسان ترین و استادترین هنرمند موسیقی ایران که شاگردان ارزشمندی را تربیت کرده بود دنیای موسیقی ما را در بهت و اندوه فرو برد.

 

هوشنگ ظریف همیشه جاودان خواهد بود و دستاوردهایش فراموش نشدنی است. او انسانی بزرگ و با محبت بود. درگذشت این هنرمند والا را به جامعه فرهنگی ایران تسلیت عرض می کنم.

 

هوشنگ کامکار
عضو شورای عالی خانه موسیقی ایران

 

داریوش پیرنیاکان، نوازنده تار و دبیر شورای عالی خانه موسیقی در پیامی درگذشت هوشنگ ظریف را تسلیت گفت:

درگذشت استاد هوشنگ ظریف مایه اندوه وتاسف فراوان گردید .استاد ظریف معلم بی بدیل تار که نزدیک به سه نسل از تارنوازان بنام در محضر درس ایشان پرورش یافته و بالنده شدند، انسانی بود متین وآرام و آداب دان و شریف که بیش از نیم قرن از عمر خود را صرف تعلیم و اجرای موسیقی اصیل ایرانی کرد.

یادش گرامی و روحش شاد

دبیر شورای عالی خانه موسیقی
داریوش پیرنیاکان

 

حسین علیزاده نوازنده و آهنگساز ،عضو سابق شورای عالی به مناسبت درگذشت هوشنگ ظریف که شب گذشته دار فانی را وداغ گفت، یادداشت کوتاهی منتشر کرد:

 

زندگی را به عاشقانش سپرد
و رقص انگشتانش در حرکتند
تا از نغمه‌هایش زندگی جاری بماند
عطر عشق، عطر زندگی را
در وجودمان دمید
تا عاشق بمانیم و از یادش شاد شویم
ظریف افسانه بود ...قسمت نظرات غیر فعال میباشد

تبلیغات