1397/8/25 : جمعه

اخبار


شب گذشته در میان استقبال مخاطبان/

کنسرت پژوهشی گروه موسیقی ″نواگردان″ به روی صحنه رفت

نخستین برنامه کنسرت های پژوهشی خانه موسیقی ایران که به اجرای گروه موسیقی ″نواگردان″ اختصاص داشت شب گذشته در سالن استاد جلیل شهناز خانه هنرمندان اجرا شد.

نمایش چند ساز قدیمی در «ساز خانه»

دو ساز تار قدیمی که متعلق به شرکت کنندگان در دومین نمایشگاه ساز خانه موسیقی است، برای آشنایی بیشتر علاقمندان با ساخته های قدما به نمایش در آمد.

21 آبانماه با حضور پر شور هنرمندان/

نمایشگاه «سازخانه» افتتاح شد

مراسم افتتاحیه دومین نمایشگاه ساز خانه موسیقی ایران با عنوان «سازخانه» روز گذشته در میان استقبال علاقمندان و هنردوستان در خانه هنرمندان برگزار شد.

دوشنبه 21 آبانماه/

مراسم افتتاحیه نمایشگاه «سازخانه» برگزار می شود

مراسم افتتاحیه دومین نمایشگاه ساز خانه موسیقی با عنوان «ساز خانه» روز دوشنبه 21 آبان ماه ساعت 15 در خانه هنرمندان برگزار می شود.

داریوش النجری:

نمایشگاه ساز محلی برای تعامل سازندگان ساز و نوازندگان است

دبیر دومین نمایشگاه ساز خانه موسیقی گفت: نمایشگاه ساز خانه موسیقی محلی برای معاشرت و تعامل بین سازندگان و نوازندگان است و سازسازان شرایطی را پیش روی خود می بینند که می تواند دربرگیرنده تعاملات خوبی در عرصه تولید ساز باشد.

تسلیت خانه موسیقی به نسرین ناصحی

خانه موسیقی ایران درگذشت مادر گرامی نسرین ناصحی(عضو هیئت مدیره کانون خوانندگان کلاسیک) را به ایشان تسلیت گفت.

فرهاد گرگین پور هنرمند پیشکسوت موسیقی قشقایی درگذشت

فرهاد گرگین پور از هنرمندان پیشکسوت موسیقی قشقایی نهم آبان ماه بعد از مدت ها مبارزه با بیماری سرطان در بیمارستان نمازی شهر شیراز دار فانی را وداع گفت.

حمیدرضا نوربخش:

تلاش‌ می کنیم تا بستر کار گروه های موسیقی جوان فراهم شود

مدیرعامل خانه موسیقی در نشست خبری کنسرت های پژوهشی گفت: استعدادهای زیادی در خوانندگی، نوازندگی و آهنگسازی داریم، اما متاسفانه بسیاری از این استعدادها در فضای موسیقی کشور نیستند، در خانه موسیقی تلاش‌هایی انجام دادیم تا بستر کار گروه‌های موسیقی جوان فراهم شود.

فراخوان دومین جشنواره موسیقی امیر جاهد منتشر شد

دومین «جشنواره موسیقی امیر جاهد» از سوی اداره کل فرهنگی شهرداری تهران، خانه موزه دکتر معین و استاد امیرجاهد و خانه موسیقی ایران برگزار می شود و فراخوان این جشنواره منتشر شد.

حمیدرضا نوربخش:

با وجود تنگناهای مالی فعالیت های خانه موسیقی متوقف نمی شود

مدیرعامل خانه موسیقی در نشست ماهیانه گفت: این روزها بیشترین تنگنای مالی را در خانه موسیقی تجربه می کنیم و کم لطفی مجموعه مدیریت فرهنگی بخصوص وزارت ارشاد هم مزید به علت است ولی با این همه فعالیت های خانه هیچوقت متوقف نشده است.

حمیدرضا نوربخش:

موضوع استعفا رنجش استاد گنجه ای بوده که باید در هیئت مدیره بررسی شود

حمیدرضا نوربخش در خصوص استعفای داود گنجه ای از خانه موسیقی گفت: امیدواریم رنجش استاد گنجه ای برطرف شود ضمن اینکه چیزی به صورت کتبی به ما اعلام نشده و فقط در خبرگزاری ها منعکس شده است؛ این مساله باید در هیئت مدیره بررسی و در مورد آن صحبت شود و انشالله که این مسائل برطرف گردد.

نادر مشایخی:

به موسیقی کلاسیک کمتر توجه می‌شود

نادر مشایخی آهنگساز و رهبر ارکستر می‌گوید بهترین کار این است که صداوسیما به موسیقی توجه کند و بخشی را به معرفی این هنر و پخش آثار موسیقایی اختصاص دهد.

تبلیغات