برگزاری جشن سالیانه موسیقی بسیار ارزشمند است

شنبه 16 دي 1396، 06:01
سايت خانه موسیقی - سرویس خبر

برگزاری جشن سالیانه موسیقی بسیار ارزشمند است
جاوید مجلسی(رهبر ارکستر) گفت: برگزاری جشن سالیانه خانه موسیقی و همچنین تجلیل از هنرمندان در این جشن بسیار ارزشمند است.

به گزارش سایت خانه موسیقی، در جشن هجدهمین سالگرد تاسیس خانه موسیقی، از یک عمر فعالیت های جاوید مجلسی تقدیر شد.

 جاوید مجلسی متولد 1328 در تهران، در سال 1341 وارد هنرستان عالی موسیقی شد و نزد استاد مرتضی حنانه به فراگیری ساز هورن مشغول گشت و در سال 1346 پس از دعوت به ارکستر سمفونیک تهران، همزمان در ارکستر اپرا به نوازندگی مشغول شد.  جاوید مجلسی پس از اخذ لیسانس از بورس ارکستر سمفونیک تهران در فرانسه استفاده کرد.

 او پس از انقلاب به ایران بازگشت و همکاری خود را با ارکستر سمفونیک تهران از سر وی تدریس در هنرستان های عالی موسیقی را به طور مستمر ادامه داد. جاوید مجلسی اکنون نیز ده سال است رهبری ارکستر بادی تهران را بر عهده دارد. 

جاوید مجلسی در خصوص دیدگاه خود نسبت به برگزاری جشن خانه موسیقی گفت: برگزاری جشن سالیانه خانه موسیقی و همچنین تجلیل از هنرمندان در این جشن بسیار ارزشمند است.

این هنرمند پیشکسوت درباره نقش خانه موسیقی نیز گفت: همه موسیقی دانان زیر چتر خانه موسیقی هستند و این بسیار نکته مثبتی است. خانه موسیقی نباید از مطالبات موسیقیدانان نزد مسئولین کوتاه بیاید. 

جاوید مجلسی دیدگاه خود را در خصوص برنامه های جشن خانه موسیقی اینگونه بیان کرد: برنامه های مراسم جشن بسیار خوب بود و تنها مساله ای که نظر من می آید این بود که مدت آن کمی طولانی بود. اما از اجرای ارکستر سازهای بادی بسیار راضی بودم بخصوص اینکه اکثر مخاطبان ما در این برنامه موزیسین بودند و این مخاطبان برای ما خیلی مهم هستند. 

وی افزود: تعدادی از این هنرمندان اصلا اجرای ارکستر بادی تهران را نشنیده بودند و این جشن فرصت خوبی بود که این ارکستر برای اهالی موسیقی نیز معرفی شود. 

لازم به ذکر است، جشن هجدهمین سالگرد تاسیس خانه موسیقی ایران 21 آذرماه با تجلیل از چهره های پیشکسوت موسیقی، تقدیر از برگزیدگان دوسالانه آلبوم موسیقی و اجرای گروه های مختلف در تالار وحدت برگزار شد. 


print