روز شنبه با حضور هنرمندان/

پیکر محمد بیگلری پور تشییع شد

يكشنبه 1 بهمن 1391
سايت خانه موسیقی - سرویس خبر

پیکر محمد بیگلری پور تشییع شد پیکر محمد بیگلری پور، رهبر ارکستر سمفونیک صدا و سیما، صبح شنبه با حضور چهره های فرهنگی و هنری از مقابل مسجد بلال صدا و سیما تشییع شد.

به گزارش سایت خانه موسیقی، پیکر زنده‌یاد محمد بیگلری‌پور رهبر ارکستر سمفونیک صدا و سیما صبح امروز(شنبه 30 دیماه) با حضور جمعی از هنرمندان و علاقمندان از مقابل مسجد بلال سازمان صدا و سیما تشییع شد.

در این مراسم حسین تقی پور (رئیس مرکز موسیقی صدا و سیما) با تسلیت از دست دادن رهبر ارکستر سمفونیک صدا و سیما گفت: این مصیب را به ویژه به همسر ایشان که در طول بیماری دلسوزانه به پرستاری از او مشغول بود و همچنین به جامعه هنری کشور به ویژه اصحاب موسیقی و شعر که برخی از اعضای این جامعه در میان جمع، حضور دارند نیز تسلیت می‌گویم.

تقی‌پور در ادامه سخنانش با اشاره به شخصیت هنری بیگلری پورگفت: مرحوم بیگلری پور فردی متعهد و متدین که هنرش را در اختیار مردم قرار داده و دلش برای آنها می‌تپید و به معنای واقعی هنرمند بود.

وی افزود: وی در عرصه انقلاب و همچنین در دوران دفاع مقدس آثار ارزشمندی را خلق کرد. در تجلیلی که اخیرا برای او برگزار کردیم نیز این هنرمند به خاطرات آن دوران به هفته‌ هایی اشاره کرد که شب و روز برای ساخت آثار دفاع مقدس در استودیو به سر می برده است.

تقی‌پور تصریح کرد: وی همگام با مردم زندگی می‌کرد و مدیری لایق، رفیقی صدیق و یاری همراه بود که حضورش همواره دلگرم‌کننده به حساب می‌آمد.

در ادامه این مراسم متن پیام تسلیت ریاست ‌جمهوری، رئیس مجلس، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز موسیقی و سازمان صدا سیما قرائت شد و سپس پیکر محمد بیگلری پور تشییع و برای خاکسپاری در قطعه هنرمندان به بهشت زهرا(س) منتقل شد.

لازم به توضیح است، در این مراسم چهره ها و هنرمندانی همچون داود گنجه ای(قائم مقام خانه موسیقی)، هوشنگ کامکار، زیدالله طلوعی، تقی ضرابی، حمید شاه آبادی(معاون هنری وزیر ارشاد)، علی ترابی(مدیر عامل انجمن موسیقی)، حسن ریاحی، فریدون شهبازیان، علی بکان، مجید انتظامی و جمعی دیگر از هنرمندان و علاقمندان حضور داشتند.


print