داریوش پیرنیاکان:

نظر کارشناسی رسمی درباره پروژه چکاوک اعلام شد

چهارشنبه 12 تير 1392، 12:15
سايت خانه موسیقی - سرویس خبر

نظر کارشناسی رسمی درباره پروژه چکاوک اعلام شد

رئیس هیئت مدیره تعاونی مسکن از اعلام نظر کارشناسی رسمی دادگستری در خصوص پروژه چکاوک خبر داد.

به گزارش سایت خانه موسیقی، داریوش پیرنیاکان، رئیس هیئت مدیره تعاونی مسکن اعضای خانه موسیقی با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراضاتی که متعاقب افزایش قیمت ها به وجود آمد و جلسات متعددی که اعضای هیئت مدیره برگزار کرده و ...ما از پیمانکار و ناظران پروژه توضیح خواستیم و آنها نیز توضیحاتی ارائه کردند و ما هم به مجمع اعلام کردیم ولی گویا آن توضیحات برای برخی از اعضا قانع کننده نبود.

وی در ادامه افزود: ما در مجمع عمومی و در گردهمایی های دیگر هم در نهایت تصمیم را به مجمع واگذار کردیم و حتی خود هیئت مدیره هم اعلام کرد که اگر تصمیم جمعی ناظر بر شکایت است هیئت مدیره می پذیرد و پیگیری می کند ولی در عین حال در این اواخر با حضور رئیس هیئت مدیره اصلی خانه و قائم مقام خانه موسیقی که به نمایندگی از طرف شورای عالی برای حل این مساله حاضر بود جلسه ای تشکیل دادیم و قرار شد که در اسرع وقت و قبل از هراقدامی پروژه کارشناسی شود و به همین علت از یک کارشناس رسمی دادگستری خواستیم تا پروژه را بررسی کند و ایشان هفته گذشته تمامی اسناد و مدارک لازم را انجمن روزنامه نگاران گرفته و با حضور بر سر پروژه و بازدید از منطقه نتیجه کارشناسی خود را رسما و کتبا به ما اعلام کرده است.

پیرنیاکان با اشاره به اینکه هیچیک از اعضای هیئت مدیره های تعاونی و روزنامه نگاران همراه کارشناس دادگستری نبوده اندگفت: ما عینا نتیجه کارشناسی را منتشر می کنیم و اصل نامه هم در دفتر تعاونی موجود و قابل ارائه است .

وی در پاسخ به این سوال که قیمت کارشناسی شده با مبلغ اعلام شده چقدر اختلاف دارد گفت: همانطور که در نامه رسمی کرشناس دادگستری قابل مشاهده است قیمت تمام شده ای که ایشان اعلام کرده متری 950.000 تومان و بالاتر از چیزی است که قبلا ما به اعضا گفته ایم.

رئیس هیئت مدیره با ابراز تاسف از بی منطقی ها، بد اخلاقی ها و اهانت هایی که از سوی برخی اعضای تعاونی صورت می گیرد گفت: ما از روز اول نظر مشورتی خود را اعلام کردیم که این مبلغ اضافه که به علت موارد متعددی از جمله تورم متاسفانه به اعضا تحمیل شده باید پرداخت شود و در عین حال هم همواره اعلام کردیم که اگر اکثریت عزم شکایت دارند ما با کمال میل می پذیریم و حتی قبول داریم که اعضا از ما شکایت کنند و ما هم به تبع آنها از انجمن روزنامه نگاران شکایت کنیم و همین الان هم که نظر کارشناسی اعلام شده است همان نظر سابق را داریم و در نهایت تصمیم با خود اعضا است .

پیرنیاکان افزود: نا گفته نماند که ما نسبت به تبعات و ضررهایی که تاخیر ها و عدم همکاری ها به خود اعضا وارد می کند همواره هشدار داده ایم و اینک که این نظر کارشناسی هم اعلام شده تکلیف تقریبا روشن تر از پیش شده و  ما برای تنویر افکار عمومی این نامه را در سایت می گذاریم تا همه مطلع شوند .

وی در پاسخ به موضوع عدم تحویل به موقع آپارتمان ها که در قراردادها آمده است گفت: در مورد قرار داد هم با حقوقدانان صحبت کردیم و حتی یکی از وکلا هم بند بند این قرار داد را مطالعه کرد و به ما گفت که هیچ تخطی از بند های این قرار داد اتفاق نیافتاده و در مورد موضوع تاخیر و زمان پروژه هم که مورد مناقشه است گفت که موضوع زمان معمولا در قرارداد های تعاونی مسکن همیشه بر به اختلاف می خورد . به همین دلیل هم در تبصره هایی که در قرارداد می نویسند برای این موضوع هم راه حلی قرار می دهند و نهایت این مورد تعیین کننده نیست.

پیرنیاکان با ابراز تاسف از اینکه در زمینه تامین منابع مالی و بدهی اعضا در فرصت باقی مانده کاری از دست هیئت مدیره بر نمی آید، افزود: طبق تبصره ای که در قرار داد آمده همه باید از قرار داد تمکین کنند و آن را به رسمیت بشناسندو انجمن روزنامه نگاران با آن قراردادی که با ما بسته اند ما را ملزم می کنند تا تمامی مبالغی که طبق قانون تعیین شده را پرداخت کنیم در غیر اینصورت اعضا به بانک معرفی نمی شود و با مشکل مواجه می شوند.

رئیس هیئت مدیره تعاونی مسکن در خاتمه گفت: در اینجا لازم می دانم به همه اعضای عزیز پروژه چکاوک توصیه کنم که نباید برای مدت نامحدود به دنبال منازعه باشند و باید هرچه سریع تر واحد ها را تحویل بگیرند تا در فرصت باقیمانده که در نامه اخطار اعلام شده، از وام 20 میلیونی استفاده کنند. اگر اعضا به بانک معرفی نشوند، چون وام به نام آپارتمان ها است بانک می تواند واحد را تصاحب کند.ضمنا باید این نکته را عرض کنم که اعضای ذی نفع می توانند با قبول کلیت موضوع نسبت به جلوگیری از تصاحب ملک خود اقدام کنند و الا مسائل و موارد حقوقی و قانونی مرتبط به مسائل بانک و بدهی ها دست هیئت مدیره تعاونی نیست.

اعلام نتیجه کارشناس رسمی دادگستری در مورد پروژه چکاوکprint