1397/5/24 : چهارشنبه

اخبار


نخستین روز جشنواره ملی موسیقی جوان برگزار شد

دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان اجرای های خود را با بخش موسیقی نواحی در بیست و دوم مرداد ماه آغاز کرد.

نشست خبری جشنواره موسیقی فجر برگزار شد

اولین نشست خبری سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر روز دوشنبه 22 مردادماه در تالار وحدت برگزار شد.

مرادعلی سالار احمدی ، خواننده موسیقی مقامی خراسان درگذشت

مراد علی سالار احمدی (خواننده موسیقی مقامی خراسان) به دلیل کهولت سن و عارضه قلبی از دنیا رفت و پیکر وی عصر روز گذشته در تربت جام بخاک سپرده شد.

1 شهریور ماه در خانه هنرمندان/

کنسرت پژوهشی تکنوازی تار برگزار می شود

کنسرت پژوهشی تکنوازی تار با هنرمندی قاسم رحیم زاده که قرار بود 29 مردادماه برگزار شود به روز پنجشنبه 1 شهریور ماه موکول شد.

ارکستر ملی به رهبری نزهت امیری به روی صحنه می رود

ارکستر ملی ایران با رهبر مهمان نزهت امیری 8شهریورماه در تالار وحدت روی صحنه می‌رود.

بیست و چهارمین نشست «آیین آواز» برگزار می‌شود

بیست و چهارمین نشست «آئین آواز» با اجراهایی از موسیقی آوازی ایران روز سه شنبه 23 مردادماه در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.

مراسم «شب کمانچه و پیانوی کلاسیک ایرانی» برگزار شد

مراسم «مراسم شب کمانچه و پیانوی کلاسیک ایرانی: با حضور جمعی از هنرمندان در مجموعه تاریخی کاخ نیاوران برگزار شد.

رمضان شکارچیان نوازنده دوتار درگذشت

رمضان شکارچیان معروف به ارزمون، نوازنده برجسته دوتار و خواننده معروف گودار پس از تحمل 15 سال بیماری، بامداد دوشنبه 15 مردادماه درگذشت.

کتاب «فرم در آواز ایرانی» نگارش می‌شود

علی شیرازی(خواننده و پژوهشگر حوزه آواز ایرانی) از نگارش کتاب «فرم در آواز ایرانی» خبر داد.

واکنش مدیرعامل خانه موسیقی به تابلو "ورود ساز ممنوع"

پیگیری یک توهین بزرگ به موسیقی

مدیرعامل خانه موسیقی با بیان اینکه موضوع تابلوهای ممنوعیت ورود آلات موسیقی، سگ و قلیان در پارک‌ها را پیگیری می‌کند، گفت: حتما این مساله را پیگیری می‌کنیم زیرا توهین بزرگی به موسیقی است و به هیچ عنوان از طرف ما پذیرفته نیست.

26 مردادماه در تالار وحدت/

گروه موسیقی فاخته کنسرت "عشق نواز" را اجرا می کند

کنسرت گروه موسیقی فاخته با عنوان "عشق نواز" به سرپرستی رضا موسوی زاده و خوانندگی اشکان کمانگری 26 مردادماه در تالار وحدت اجرا می شود.

11 و 12 مردادماه در تالار وحدت/

ارکستر فرهنگ و هنر به رهبری فرهاد فخرالدینی به روی صحنه رفت

کنسرت "شبی با فخر موسیقی ایران" با رهبری فرهاد فخرالدینی خوانندگی وحید تاج و مجتبی عسگری و با اجرای ارکستر فرهنگ و هنردر تالار وحدت برگزار شد.

کد خبر : 100364
تاریخ ارسال : 1390/07/17    ساعت ارسال :

صبح امروز در تالار وحدت صورت گرفت/

بازگشایی نمایشگاه موسیقی و آثار شنیداری جشن خانه موسیقی

نمایشگاه موسیقی و آثار شنیداری جشن خانه موسیقی، صبح امروز یکشنبه با حضور جمعی از هنرمندان و علاقمندان در فضای باز تالار وحدت افتتاح شد.

نمایشگاه موسیقی و آثار شنیداری جشن خانه موسیقی، صبح امروز یکشنبه با حضور جمعی از هنرمندان و علاقمندان در فضای باز تالار وحدت افتتاح شد.

به گزارش سایت خانه موسیقی، حمید رضا نوربخش مدیر عامل خانه موسیقی در سخنان کوتاهی ضمن خوش آمد گویی به حضار گفت: جشن دوازدهمین سالگرد تاسیس خانه موسیقی از امشب با کنسرت ارکستر کلاسیک ایران به رهبری دکتر محمد سریر آغاز می شود.

وی افزود: در حالی دوازدهیمن سالگرد تاسیس خانه موسیقی را جشن می گیریم که بیش از 11 هزار عضو دارد و با وجود همه ی تنگنا ها و چالش ها در جایگاه مستحکمی ایستاده است و می تواند خانواده موسیقی را سرپرستی کند.

نوربخش در ادامه گفت: جشن خانه موسیقی امسال بصورت گسترده تر از سالهای گذشته برگزار می شود و تصمیم گرفته شد تا در کنار این جشن، نمایشگاه موسیقی و آثار شنیداری نیز برگزار شود و با وجود اینکه این تصمیم دیر گرفته شد دوستان با عشق  و علاقه این کار را انجام دادند.

مدیر عامل خانه موسیقی در پایان سخنانش افزود: از آقای پارسایی مدیرعامل بنیاد رودکی که از ابتدای مقدمات جشن امسال دوستانه در کنار ما است و همچنین از منوچهر آزادی و دیگر دوستانی که در برگزاری این نمایشگاه نقش داشتند تشکر می کنم.

در ادامه داود گنجه ای عضو شورای و قائم مقام خانه موسیقی، با تشویق حضار روبان افتتاح نمایشگاه را قیچی کرد حضار از نمایشگاه بازدید کردند. در مراسم افتتاح نمایشگاه اعضای هیئت مدیره خانه موسیقی و مدیر عامل و مسئولین بنیاد رودکی و جمعی از هنرمندان نیز حضور داشتند.

در این نمایشگاه شرکت های فرهنگی هنری ماهور، آوای باربد، ایران گام، نی داود، مشکات، ابتکار، رهگذر هفت اقلیم، سروش، ماهریز، آوای حنانه، آوای مهر میهن، آوای مهربانی، چهارباغ، ترانه شرقی، آوای نوین، آوای ماندگار، آواز جنوب، آوای سپهر و مدیریت فرهنگی هنری شهرداری تهران حضور دارند و محصولات خود را به نمایش و فروش می گذارند. همچنین خانه موسیقی با غرفه "آوای خانه" سازهای مختلف ایرانی و غربی عرضه می کند.

لازم به ذکر است، این نمایشگاه در جشن دوازدهمین سالگرد تاسیس خانه موسیقی برگزار می شود و از تاریخ 16 الی 22 مهر ماه از ساعت 10 صبح تا 9 شب در فضای باز تالار وحدت دایر است.قسمت نظرات غیر فعال میباشد

تبلیغات