صبح شنبه/

اعضای تعاونی مسکن از پروژه چکاوک بازدید کردند

يكشنبه 2 تير 1392، 11:26
سايت خانه موسیقی - سرویس خبر

اعضای تعاونی مسکن از پروژه چکاوک بازدید کردند اعضای تعاونی مسکن خانه موسیقی صبح شنبه به منظور بازدید از پروژه مسکونی چکاوک عازم شهر جدید هشتگرد شدند.

به گزارش سایت خانه موسیقی، در این بازدید که با حضور اعضای ذینفع در پروژه چکاوک، نصرالله ناصح پورمدیر عامل تعاونی، و آقایان هوشمندرضوی و عدل از اعضای تعاونی مسکن روزنامه نگاران حضور داشتند، بازدیدکنندگان درجریان روند پیشرفت پروژه قرار گرفتند.

در ابتدای بازدید هوشمند رضوی با خوش آمد گویی به حضار به خبر و گزارش تصویری منتشر شده در یکی از سایت ها خبری اشاره کرد که عکس هایی از خرابی های نمای ساختمان منتشر شده بود و هوشمند رضوی این عکس ها را غیر واقعی دانست.

سپس از یکی از اعضای پروژه چکاوک که این عکس ها را در اختیار آن سایت خبری گذاشته بود خواست تا این خرابی های نمای ساختمان را از نزدیک به اعضا نشان دهد که وی در ابتدا مدعی شد این خرابی ها متعلق به پروژه چکاوک است اما در نهایت معلوم شد این تصاویر متعلق به پروژه ساختمانی مجاور(متعلق به تعاونی مسکن انجمن روزنامه نگاران) است و ربطی به پروژه چکاوک ندارد.


عکس فوق توسط خبرنگار سایت خانه موسیقی گرفته شده که و متعلق به خرابی نمای ساختمان مجاور پروژه چکاوک است اما قبلا یک سایت خبری مدعی شده بود این وضعیت نمای پروژه چکاوک است!


در ادامه اعضای حاضر پس از بازدید از لابی، پارکینگ و انباری ها از واحد های نمونه که توسط پیمانکار آماده شده بود بازدید کردند که از روند ساخت و ساز در این واحد ها رضایت داشتند. اما چند تن از اعضا خواستار بازدید اعضا از واحد های خودشان شدند که در ابتدا با توجیه اینکه تنها چند نفر از افراد حاضر مالک قطعی واحد هایشان هستند، اعلام کردند اعضایی که پرداخت نهایی نداشتند نمی توانند از واحد ها بازدید کنند.

این مساله با اعتراض افراد حاضر مواجه شد اما در نهایت پادرمیانی دکتر محمد سریر که خود مالک یکی از واحد های پروژه است، قرار شد هر یک از اعضا از واحد های خود بازدید کنند.

مشاهدات خبرنگار سایت خانه حاکی از این است که تکمیل تمامی واحد ها در یک سطح قرار دارد و نصب درب های داخلی ساختمان، آسانسور ها، کلید پریز ها و نصب هواکش و شیر آلات سرویس های بهداشتی هنوز انجام نشده است.

در قسمتی از این بازدید، پیمانکار در پاسخ به این سوال که چرا شیشه های آسانسور(که هنوز نصب نشده بود) شکسته است، گفت: این آسانسور ها هنوز نصب و تحویل ساکنین نشده است. مطمئنا تمامی تجهیزات پس از تکمیل پروژه سالم تحویل اعضا خواهد شد. اگر قصوری از جانب کارگران صورت گرفته و شیشه و آینه یک آسانسور شکسته به معنای آن نیست که در حق اعضا اجحاف شده و قطعا سالم تحویل خواهد شد.

در بخش دیگری هوشمند رضوی به تعدادی از بازدیدکنندگان پی بتونی ساختمان را نشان داد و گفت: هیچ مهندسی نمی تواند تنها با نگاه کردن به یک بتن به میزان مقاومت و ضد زلزله بودن آن پی ببرد. حتی کارشناسان رسمی هم با ابزار کاملا حرفه ای میزان مقاومت را می سنجند. پس نباید به دیدن چند عکس و  تصویر برای یک کار حرفه ای بسنده کرد.همچنین در بازدید از واحد بازرس تعاونی که ایشان مدعی شده بود دیوار های واحداش ترک برداشته شده، پیمانکار توضیح داد این ترک ها سطحی بوده (سیمان سفید در نمای بیرونی و کچ در نمای داخلی) و که کاملا طبیعی است و هیچ ارتباطی با عمق دیوار ندارد. پس از اینکه واحد ها تحویل شد با اطلاع صاحبان واحد ها این نواقص جزئی رفع می شود.


در هنگام بازدید در نمای داخلی پارکینگ چند ترک روی سنگها مشاهده شد که چند تن از اعضا اقدام به عکس برداری کردند ولی بعدا معلوم شد این ها رگه سنگ است و ترک نیست!

در خاتمه بازدید در حالی که هریک از اعضا توانستند واحد خود را ببینند، سوالات خود را از پیمانکار مطرح می کردند. همچنین آقایان هوشمند رضوی و عدل توضیحاتی در باره تجهیزات بکار رفته در ساختمان توضیحاتی ارائه کردند و به اعضا اطمینان دادند از هر نظر رفاه حال اعضا را در نظر گرفته اند و از مرغوب ترین تجهیزات استفاده کردند. با این حال تا روز تحویل به اعضا قطعا هرگونه نقصی از طرف پیمانکار رفع خواهد شد.


print