حمیدرضا نوربخش:

اتفاقات حوزه موسیقی و پزشکی در کانون پزشکان خانه موسیقی متمرکز شود

شنبه 4 آذر 1396، 05:38
سايت خانه موسیقی - سرویس خبر

اتفاقات حوزه موسیقی و پزشکی در کانون پزشکان خانه موسیقی متمرکز شود
مدیرعامل خانه موسیقی در گردهمایی کانون پزشکان گفت: اتفاقاتی که به صورت پراکنده در حوزه موسیقی و پزشکی صورت می گیرد باید در کانون پزشکان خانه موسیقی متمرکز شود زیرا دوستان ارزشمندی در این کانون حضور داند که می توانند وحور این فعالیت ها باشند.

به گزارش سایت خانه موسیقی، گردهمایی سالیانه کانون پزشکان خانه موسیقی با عنوان "شب موسیقی و پزشک" 2 آذرماه با حضور جمعی از پزشکان هنرمند و علاقمند به هنر موسیقی در سالن استاد جلیل شهناز خانه هنرمندان برگزار شد. 

در ابتدای این مراسم دکتر احسان هاشمی قطعه ای آواز در مایه ماهو روی شعری از سعدی خواند و سپس دکتر قناد(مجری برنامه) در باره تاریخچه کانون پزشکان و اهداف این کانون متنی را قرائت کرد. 

در ادامه برنامه حمیدرضا نوربخش(مدیر عامل خانه موسیقی) در جایگاه قرار گرفت و در سخنانی گفت: ارمز وخوشحالیم که در جمع اعضای کانون پزشکاه خانه موسیقی هستیم و شاهد هنرنمایی این عزیزان هستیم. تفکر تشکل صنفی اساسا در دولت اصلاحات بود و خانه موسیقی هم در همین راستا تشکیل شد. کار بسیار سختی هم بود تشکیل انجمن های صنفی بخصوص در موسیقی که بر خلاف سینما و تاتر که با جمع شکل می گیرد، موسیقی اینگونه نبوده و هر هنرمند موسیقی به تنهایی کارش را انجام می داده و این فردیت در موسیقی خیلی مهم بود و به همین دلیل گردآوردن هنرمندان موسیقی کار سختی بود.

وی افزود: ولی این کار انجام شد و امروز که در کتار شما هستیم از پانزده هزار نفر جمع اعضای خانه موسیقی بیشتر است و همه انواع موسیقی در خانه موسیقی گرد هم آمده اند و فعالیت می کنند. مسائل صنفی، مسائل هنری و رفاهی آنها پیگیری می شود و امروزه یکی از تاثیرگزارترین نهاد های صنفی ایران است. هر اتفاقی که امروز در موسیقی می افتد نظر خانه موسیقی در آن دخیل است و این جایگاه با مدد هنمه هنرمندان بوجود آمده است.

نوربخش در ادامه گفت: یکی از کانون های فعال خانه موسیقی همین کانون پزشکان است. در این سال هایی که مسئولیت داشته ام همیشه انگیزه، پیگیری و جنب و جوشی که در کانون پزشکان خانه موسیقی دیده ام کم نظیر بوده. همینطور خدماتی که جامعه پزشکی به هنرمندان ارائه کرده نیز همینطور بوده. این گاهی به صورت مستقیم در خانه موسیقی بوده و گاهی هم به صورت پراکنده صورت گرفته که همه شاهد آن هستند و همه می دانند که جامعه پزشکی همیشه در کنار هنرمندان بوده و هست جای تقدیر و تشکر از این بابت دارد. 

وی افزود: یکی از گله های من از دوستان این است که تبلیغات کانون پزشکان خیلی کم است و من مطمئن هستم خیلی از پزشکان هنرمند هستند که از وجود این کانون بی اطلاع اند و خواهش میکنم در این مورد هم دوستان وقت بگذارند تا کانون بیشتر معرفی شود. بسیاری از اتفاقاتی که در حوزه موسیقی و پزشکی صورت می گیرد فکر می کنم می شود به نوعی آن ها را متمرکز کرد تا همگرایی خوبی شکل بگیرد تا این کانون بیشتر شناخته شود. چون حق این کانون هم همین است زیرا دوستان ارزشمندی در این کانون حضور دارند و وجود این افراد می تواند محور این تشکل باشد.

مدیرعامل خانه موسیقی گفت: متاسفانه در روزهایی هستیم که اخبار ناگواری از زلزله غرب کشور دل همه را آزرده و دو روز پیش هم در فرهنگسرای نیاوران گردهمایی برای همدردی و کمک به عزیزان زلزله زده داشتیم. اینجا هم باید یاد آوری کنیم که این فاجعه بسیار بزرگ است و نباید از آن غفلت کنیم. چه موج همگرایی مردم اتفاق افتاد که همه از هر قومی راه افتادند تا کمک کنند جامعه هنری هم در کنار مردم بود و جامعه پزشکی هم در کنار این مردم بوده و هست. 

نوربخش در پایان گفت: اینجا باید از هیئت مدیره کانون پزشکان خانه موسیقی تشکر کنم که بسیار پایمردی کرده اند و زحمت فراوان کشیده اند تا این کانون به فعالیت های خود ادامه دهد.

در ادامه این برنامه دکتر بهزاد ندیمی تکنوازی سنتور در دستگاه همایون را اجرا کرد و پس از شعر خوانی مجری برنامه، در پایان مراسم گروه موسیقی دکتر عطایی(خواننده)، سعید همتیان(نوازنده نی و سرپرست گروه)، نوید پورفردوسی(نوازنده تار) و شایان تمیمی(نوازنده تمبک) به اجرای برنامه پرداختند. 
print