گردهمایی کانون سازندگان ساز برگزار شد

شنبه 25 تير 1390
سايت خانه موسیقی - سرویس خبر

گردهمایی کانون سازندگان ساز برگزار شد

گردهمایی کانون سازندگان ساز خانه موسیقی روز چهارشنبه 22 تیرماه با حضور اعضای این کانون در ساختمان فاطمی برگزار و طی آن به مسائل این کانون رسیدگی شد.

به گزارش سایت خانه موسیقی، این جلسه با حضور هیئت مدیره و جمعی از اعضای کانون سازندگان ساز در سالن اجتماعات خانه موسیقی برگزار شد در ابتدا رامین جزایری درباره مسائل مختلف کانون صحبت هایی ارائه کرد.

عضو هیئت مدیره کانون سازندگان ساز در این نشست گفت: در طول این 11 سال که کانون شروع به کار کرده است این اولین نشستی است که برگزار شده است زیرا در مجامع عمومی که به انتخابات اختصاص دارد، مطرح کردن و بررسی مشکلات اعضا نوعی تبلیغ محسوب می شود.

وی در ادامه درباره پیش نویس آئین نامه عضویت در کانون توضیحاتی داد و گفت: باید بنیادهایی  که این کانون بر اساس آن شکل گرفته را مستحکم تر کنیم و سعی داریم در این دوره با کمک اعضا قوانین را پیشرفته تر کنیم. آئین نامه عضویت بسیار برای اعضا مهم است و باید بدانیم کسانی که عضو شده اند بر چه اساس رتبه بندی می شوند چون افراد بر اساس همین رتبه بندی ها  عضو هیئت مدیره و بازرس کانون می شوند.

جزایری طرحی را برای بزرگداشت مقام سازسازان پیشکسوت ارائه کرد و گفت: باید هر ساله بزرگداشتی برگزار شود و طی آن نشان خاصی را به یکی از پیشکسوتان ساز سازی اهدا کنیم.

وی همچنین در ادامه جلسه درباره طرح "ضابطه مند کردن فروش ساز توسط معلمان موسیقی" گفت: برخی از سازندگان ساز که نمی توانند مستقیم ساز خود را بفروشند از نوازندگان برای فروش این ساز کمک می گیرند و متاسفانه برخی نوازنده ها در حق سازنده اجحاف می کنند و این مساله به هنرجو ، سازنده ساز و در نهایت به هنر موسیقی لطمه می زند.

در ادامه قرار شد اعضا پیشنهادات خود را برای این دو طرح به هیئت مدیره اعلام کنند تا در جهت اجرای آنها اقداماتی صورت گیرد .

این جلسه با گزارش فعالیت های هیئت مدیره کانون سازندگان ساز ادامه پیدا کرد و در پایان تعدادی از اعضا درباره فعالیت های کانون و همچنین مشکلات سازندگان ساز صحبت کردند.print