1397/4/1 : جمعه

اخبار


مدیر انتشارات پارت درگذشت

حسن مفیدی، مدیر مسئول و موسس انتشارات پارت که در نشر آثار مکتوب موسیقی فعالیت بسیاری داشت دارفانی را وداع گفت.

حمیدرضا نوربخش:

تنگناهای سالهای اخیر در خانه موسیقی بی سابقه است

مدیرعامل خانه موسیقی در مراسم نکوداشت زادروز هنرمندان پیشکسوت گفت: خانه موسیقی تنگناهایی را که در سالهای اخیر تجربه کرده در تمام عمر خودش ندیده بود؛ شایسته نیست نهادی اینچنینی که این همه تاثیرگذاری در ساحت فرهنگ و هنر کشور دارد دچار اینگونه تنگناها باشد.

نشست ماهیانه خانه موسیقی با معرفی برگزیدگان مسابقه آهنگسازی برگزار شد

نشست ماهیانه خانه موسیقی ایران روز گذشته در تالار استاد جلیل شهناز خانه هنرمندان برگزار شد و برگزیدگان چهارمین دوره مسابقه آهنگسازی معرفی شدند.

بیست و دومین نشست آیین آواز برگزار شد

بیست و دومین نشست آیین آواز روز گذشته در فرهنگسرای ارسباران با حضور جمعی از هنرمندان و علاقمندان آواز ایرانی برگزار شد.

تسلیت خانه موسیقی به یک همکار

خانه موسیقی ایران درگذشت برادر گرامی آقای سید عباس سجادی(شاعر و ترانه سرا و مدیر فرهنگسرای نیاوران) را به ایشان تسلیت گفت.

در نشست ماهیانه خانه موسیقی/

برگزیدگان چهارمین مسابقه آهنگسازی خانه موسیقی معرفی می شوند

برگزیدگان چهارمین مسابقه آهنگسازی که به همت کانون آهنگسازان خانه موسیقی برگزار می شود روز چهارشنبه 30 خردادماه در سالن جلیل شهناز خانه هنرمندان معرفی خواهند شد.

به مناسبت هفته فرهنگی ایران در آذربایجان/

ارکستر ملی ایران به آذربایجان می رود

ارکستر ملی ایران به رهبری فریدون شهبازیان به مناسبت هفته فرهنگی ایران، پنجم تا نهم تیر ماه به آذربایجان سفر می کند.

6و8 تیرماه در تالار وحدت/

کنسرت گروه "دف نوازان مشتاق" برگزار می شود

کنسرت گروه "دف نوازان مشتاق" به سرپرستی مهرداد کریم خاوری 6 و 8 تیرماه ساعت 21:30 در تالار وحدت برگزار می شود.

آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره ملی موسیقی جوان اعلام شد

آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان دوشنبه 4 تیرماه 1397 است و این مهلت تمدید نخواهد شد.

داریوش پیرنیاکان:

اصلاح اساسنامه خانه موسیقی ضروری است

داریوش پیرنیاکان(دبیر و سخنگوی شورای عالی خانه موسیقی) گفت: اصلاح اساسنامه خانه موسیقی ضروری است و باید در نخستین مجمع عمومی فوق العاده خانه موسیقی مطرح و به رای گذاشته شود.

1 تیرماه در فرهنگسرای ارسباران/

آلبوم "هیچ در هیچ" با آهنگسازی هوشنگ کامکار رونمایی می شود

مراسم رونمایی آلبوم "هیچ در هیچ" با آهنگسازی هوشنگ کامکار، آواز ارسلان کامکار و صبا کامکار در روز جمعه1تیرماه، از ساعت19 در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.

قسمت دوم آلبوم "به یاد شیدا" منتشر می شود

بهزاد ندیمی(نوازنده سنتور و عضو کانون پزشکان خانه موسیقی) از انتشار قسمت دوم آلبوم موسیقی"به یاد شیدا" و اجرای تصنیف های قدیمی در این آلبوم خبر داد.

کد خبر : 100069
تاریخ ارسال : 1389/11/30    ساعت ارسال :

نشست ماهیانه کانون آهنگسازان برگزار شد

نشست ماهیانه کانون آهنگسازان خانه موسیقی، روز چهارشنبه در ساختمان فاطمی برگزار و آثار چند تن از آهنگسازان ایرانی اجرا شد.

نشست ماهیانه کانون آهنگسازان خانه موسیقی، روز چهارشنبه در ساختمان فاطمی برگزار و آثار چند تن از آهنگسازان ایرانی اجرا شد.

به گزارش سایت خانه موسیقی، نشست ماهیانه کانون آهنگسازان با عنوان " آشنایی با آثار آهنگسازان ایرانی" با حضور تعدادی از اعضای این کانون و علاقه مندان روز چهارشنبه برگزار شد.

در بخش اول این برنامه که حمیدرضا نوربخش(مدیر عامل خانه موسیقی) نیز در آن حضور داشت، دوئت برای ویولن و ویولنسل اثر علی بکان با نوازندگی صبا یوسفی(ویولن) و نیکی خباز(ویولنسل) و دوئت برای پیانو و ویولن اثر سارا نجفی با نوازندگی نیکا افاضل(پیانو) و آواناز حسنی(ویولن) اجرا شد.

سپس تقی ضرابی، رئیس هیئت مدیره کانون آهنگسازان با اشاره به وظایف و اختیارات مشخص شده برای این کانون در اساسنامه، اظهار امیدواری کرد تا این جلسات ادامه پیدا کرده و راهی برای رشد آهنگسازان و معرفی آنها به جامعه موسیقی باشد.

بعد از سخنان ضرابی، قطعه ای با عنوان"نامش انسان" اثر کارن کیهانی با حضور این آهنگساز پخش شد و جلسه پرسش و پاسخ درباره این قطعه برگزار شد.

لازم به ذکر است هیئت مدیره کانون آهنگسازان پیش از این نشست جلسه هفتگی خود را تشکیل داد که طی آن به پرونده تعداد 8 نفر از متقاضیان رسیدگی شد که تعداد چهار نفر به عنوان وابسته1 و دو نفر به عنوان وابسته 2 تعیین سطح گردیدند.

همچنین مدارک دو نفر از متقاضیان برای عضویت در کانون کافی نبود و چهار نفر نیز برای مصاحبه در جلسه آینده(18 اسفند) دعوت شدند.

این جلسه با حضور اعضای هیئت مدیره کانون آهنگسازان، تقی ضرابی(رئیس هیئت مدیره)، وارطان ساهاکیان، علی بکان، لوریس هویان و سارانجفی(بازرس) تشکیل شد.قسمت نظرات غیر فعال میباشد

تبلیغات