با تدریس دکتر پویان آزاده/

کارگاه روش تدریس پیانو برگزار شد

دوشنبه 6 دي 1395، 09:28
سايت خانه موسیقی - سرویس خبر

کارگاه روش تدریس پیانو برگزار شد
کارگاه روش تدریس پیانو  (پداگوژی پیانو) با تدریس  دکتر پویان آزاده در خانه هنرمندان برگزار شد. 

به گزارش سایت خانه موسیقی، سمینار و کارگاه روش تدریس پیانو  (پداگوژی پیانو) با تدریس دکتر پویان آزاده  2 دی ماه در سالن استاد جلیل شهناز خانه هنرمندان برگزار شد.

در اين سمينار قسمتى از قطعات به شكل توضيحات آموزشى از آهنگسازان كلاسیک اروپايى موتزارت و شوپن و از معاصر و كلاسيك ايرانى جواد معروفى و امين الله حسين  توسط دکتر آزاده با هدف پداگوژيك اجرا شد. در مورد فلسفه آموزش پيانو و مراحل تدريس پيانو و مراكز معتبر آموزش پيانو در اروپا همراه با مصاحبه هاى انجام شده توسط دكتر پويان آزاده با پروفسورهاى برجسته پداگوژى اروپا نيز پخش شد.

شركت كنندگان به شكل فعال در اين وركشاپ شركت كرده و برخى از شركت كنندگان ضمن اجراى قطعات توضيحاتى را بيان كردند و پويان آزاده توضيحاتى ارايه داد. 

در قسمتى از برنامه ديبا پيشدادى از هنرجويان پويان آزاده چهار قطعه را اجرا كرد. يكى از نكات ويژه اين وركشاپ استفاده رپرتوار پيانو كلاسيک ايرانى و فرهنگ شنيدارى موسيقي  ايرانى در راستاى آموزش پيانو بود، نظريه اى كه بخشى از فلسفه آموزش دكتر پويان آزاده است.


پویان آزاده دارای فوق ليسانس نوازندگى پيانو كلاسيك اروپايى و دکترای آموزش پیانو Music Education از دانشگاه مارتین لوتر آلمان و بنیانگذار نخستین مرکز تخصصی آموزشی پیانو «انستیتو پیانو پویان» و عضو هیات علمی پیانو دانشگاه هنر تهران است. این برنامه نخستین سمینار پیانو در كشور با موضوع روش تدریس پیانو است که همراه با توضیحات مربوط به نحوه آموزش ساز پیانو قطعاتی برای نمونه با ساز اجرا می‌گردد. برای تمامى شرکت کنندگان فعال در اين كارگاه از سوی کانون مدرسان خانه موسیقی گواهی شرکت صادر می شود. 

لازم به ذکر است، کارگاه دوم همزمان با رونمایی کتاب «متد اروپایی آموزش پیانو» (نشر چشمه) ترجمه دکتر پویان آزاده برگزار می گردد که تاریخ و زمان آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

اين برنامه با همکاری کانون مدرسان خانه موسيقى ايران خانه هنرمندان ايران برگزار شد. 


print