1397/4/3 : یکشنبه

اخبار


هوشنگ موسیقی ما

در شرایطی که اکثر هنرمندان محافظه کار شده و با دیدن انحرافات واتفاقات زیانبار برای فرهنگ و هنر ملی، دم فرو بسته اند و تنها خون دل می خورند وجود و حضور هنرمندانی چون هوشنگ کامکار و جسارت و شجاعت او در بیان آسیب ها بسیار مغتنم و ارزشمند است.

رونمایی از آخرین اثر هوشنگ کامکار

آلبوم موسیقی"هیچ در هیچ" با آهنگسازی هوشنگ کامکار، آواز ارسلان کامکار و صبا کامکار جمعه یکم تیر در فرهنگ سرای ارسباران رونمایی شود.

رد نماینده جعلی/

خانه موسیقی نماینده ندارد

اخیرا اطلاع رسیده است که فردی از اعضای کانون خوانندگان خانه موسیقی در محافل و مراسم مختلف خود را به عنوان نماینده خانه موسیقی معرفی و سخنانی ایراد می کند.

مدیر انتشارات پارت درگذشت

حسن مفیدی، مدیر مسئول و موسس انتشارات پارت که در نشر آثار مکتوب موسیقی فعالیت بسیاری داشت دارفانی را وداع گفت.

حمیدرضا نوربخش:

تنگناهای سالهای اخیر در خانه موسیقی بی سابقه است

مدیرعامل خانه موسیقی در مراسم نکوداشت زادروز هنرمندان پیشکسوت گفت: خانه موسیقی تنگناهایی را که در سالهای اخیر تجربه کرده در تمام عمر خودش ندیده بود؛ شایسته نیست نهادی اینچنینی که این همه تاثیرگذاری در ساحت فرهنگ و هنر کشور دارد دچار اینگونه تنگناها باشد.

نشست ماهیانه خانه موسیقی با معرفی برگزیدگان مسابقه آهنگسازی برگزار شد

نشست ماهیانه خانه موسیقی ایران روز گذشته در تالار استاد جلیل شهناز خانه هنرمندان برگزار شد و برگزیدگان چهارمین دوره مسابقه آهنگسازی معرفی شدند.

بیست و دومین نشست آیین آواز برگزار شد

بیست و دومین نشست آیین آواز روز گذشته در فرهنگسرای ارسباران با حضور جمعی از هنرمندان و علاقمندان آواز ایرانی برگزار شد.

تسلیت خانه موسیقی به یک همکار

خانه موسیقی ایران درگذشت برادر گرامی آقای سید عباس سجادی(شاعر و ترانه سرا و مدیر فرهنگسرای نیاوران) را به ایشان تسلیت گفت.

در نشست ماهیانه خانه موسیقی/

برگزیدگان چهارمین مسابقه آهنگسازی خانه موسیقی معرفی می شوند

برگزیدگان چهارمین مسابقه آهنگسازی که به همت کانون آهنگسازان خانه موسیقی برگزار می شود روز چهارشنبه 30 خردادماه در سالن جلیل شهناز خانه هنرمندان معرفی خواهند شد.

به مناسبت هفته فرهنگی ایران در آذربایجان/

ارکستر ملی ایران به آذربایجان می رود

ارکستر ملی ایران به رهبری فریدون شهبازیان به مناسبت هفته فرهنگی ایران، پنجم تا نهم تیر ماه به آذربایجان سفر می کند.

6و8 تیرماه در تالار وحدت/

کنسرت گروه

کنسرت گروه "دف نوازان مشتاق" به سرپرستی مهرداد کریم خاوری 6 و 8 تیرماه ساعت 21:30 در تالار وحدت برگزار می شود.

آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره ملی موسیقی جوان اعلام شد

آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان دوشنبه 4 تیرماه 1397 است و این مهلت تمدید نخواهد شد.

کد خبر : 100957
تاریخ ارسال : 1392/01/31    ساعت ارسال :

داود گنجه ای در تشییع دکتر صفوت گفت:

داریوش صفوت مرد اخلاق و عرفان بود

قائم مقام خانه موسیقی گفت: داریوش صفوت مرد اخلاق و عرفان بود که با تاسیس مرکز حفظ اشاعه موسیقی خدمت بزرگی به موسیقی اصیل ایرانی کرد.

قائم مقام خانه موسیقی گفت: داریوش صفوت مرد اخلاق و عرفان بود که با تاسیس مرکز حفظ اشاعه موسیقی خدمت بزرگی به موسیقی اصیل ایرانی کرد.

به گزارش سایت خانه موسیقی، پیکر داریوش صفوت، استاد پیشکسوت موسیقی ایران روز گذشته با حضور جمعی از هنرمندان موسیقی تشییع و در  آرامگاه بهشت سکینه بخاک سپرده شد.

در این مراسم داود گنجه ای، عضو شورای عالی و قائم مقام خانه موسیقی ضمن تسلیت گفتن فقدان داریوش صفوت به خانواده این هنرمند و جامعه موسیقی گفت: من حاصل 50 سال عشق دکتر صفوت هستم. در سال 46 در دانشگاه تهران برای اولین بار با دکتر صفوت آشنا شدم و از آن به بعد تحت تاثیر اخلاق و منش و رفتار این مرد بزرگ قرار گرفتم. او به معنای واقعی معلم اخلاق بود.

گنجه ای در ادامه گفت: از دست دادن دکتر صفوت برای من مانند از دست دادن پدر بود. او هرگز دروغ نمی گفت و مرد اخلاق و عرفان بود.

قائم مقام خانه موسیقی در ادامه با اشاره به خدمات صفوت برای موسیقی ایران گفت:دکتر صفوت همیشه در بین ماست و من قبول نمی کنم او رفته است زیرا در ساز تک تک شاگردانش حضور دارد. این هنرمند با تاسیس مرکز حفظ اشاعه موسیقی خدمت بزرگی به موسیقی اصیل ایرانی کرد.

در ادامه مراسم فاطمه واعظی(پریسا)، خواننده موسیقی ایرانی که از شاگردان داریوش صفوت بود گفت: استاد صفوت پدر هنری‌ام بود، او در موسیقی دستم را گرفت و هرچه از موسیقی دارم از او دارم. استاد است که تربیت می‌کند‌، رشد می‌دهد‌ و از بیراهه رفتن نجات می‌دهد و این استاد بزرگ خیلی‌ها را از بیراهه رفتن نجات داد. 

این خواننده موسیقی ایرانی افزود: زنده یاد صفوت مرکزی برای تربیت هنرجویان تشکیل داد، به جرات می‌توانم بگویم که تا کنون چنین شخصیتی نداشتیم و شاید به این زودی هم نخواهیم داشت. شاید ادیب و موسیقی‌دان فراوان داشته باشیم اما کسی که حرف و عملش یکی باشد خیلی کم است.

واعظی در پایان سخنانش گفت: برای این هنرمند مرگی درکار نیست و او روحش زنده است ما برایش خوشحالیم چون با درستی و ایمان زیست و روح پاکش چون قطره اقیانوس الهی پیوست.

پس از این سخنان، محمد موسوی، نوازنده نی پشت تریبون قرار گرفت و گفت: افتخار دارم که 42 سال شاگرد ایشان بودم و هر دارم از ایشان آموخته ام. دکتر صفوت هم در زندگی و هم در موسیقی استاد من بود. من به تازگی برادرم از دست داده ام و همچنان داغدارم اما بر حسب وظیفه به ایجا آمدم تا اجرایی هرچند کوتاه داشته باشم.

سپس محمد موسوی قطعه ای در آواز دشتی و در سوگ داریوش صفوت اجرا کرد و در ادامه پیکر داریوش صفوت با بدرقه اهالی موسیقی بخاک سپرده شد.

در این مراسم هنرمندان و چهره های موسیقی نظیر هوشنگ کارمکار(عضو شورای عالی خانه موسیقی)، داریوش پیرنیاکان(سخنگوی خانه موسیقی)، علی مرادخانی( رئیس موزه موسیقی)، حمیدرضا عاطفی(معاون اجرایی خانه موسیقی)، علی‌اکبر شکارچی‌، محمد مقدسی‌، رضا شفیعیان‌، اردشیر کامکار، هومان اسعدی، مهدی آذرسینا، فرمان مرادی و ... حضور داشتند.

لازم به توضیح است، مراسم یادبود این هنرمند فقید نیز روز شنبه (امروز) از ساعت 16 الی 17:30 در مسجد جامع شهرک غرب برگزار می شود.قسمت نظرات غیر فعال میباشد

تبلیغات