بیست و یکمین نشست آیین آواز برگزار شد

چهارشنبه 26 ارديبهشت 1397، 13:50
سايت خانه موسیقی - سرویس خبر

بیست و یکمین نشست آیین آواز برگزار شد
بیست و یکمین نشست آیین آواز با حضور جمعی از علاقمندان آواز ایرانی سه شنبه شب در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد. 

به گزارش سایت خانه موسیقی، در این برنامه که مدت دو سال است به همت کانون موسیقی ارسباران و جمعی از علاقه‌مندان هنر آواز ایرانی شکل گرفته، مرتضی غزنوی در مبحث فنی با موضوعی جدید حضور یافت. عنوان مبحث "خودآموختگی در آواز ایرانی" بود و علی شیرازی هم کارشناس مجری گری این بخش را بر عهده داشت. 

در بخش اجراها نیز علی انصاری (آواز) به همراه حمیدرضا رویین‌تن (سه‌تار) و امرالله نصراللهی (نی) قطعاتی را در سه گاه ارائه کردند. سپس مهدی ستایش مهر به همراه تار علی خرمی آواز خواند. 

در ادامه مسیح سام خانیان (آوازخوان) به همراه علیرضا امیدی (تارنواز)، فرشید فرهمند (ویولن) و میلاد حیدری (تمبک) روی صحنه آمدند. سپس نوبت به اجرای گروه هگمتانه رسید که از شهر همدان به نشست آیین آواز آمده بود. نوین خوش نوا خواننده و نوازنده عود، به همراه محمد ثابت راد (سرپرست گروه و تارنواز)، بهروز محمدی (ویولن) و حمید زارعی (تمبک) ارائه کنندگان این اجرا بودند. 

 آخرین برنامه نیز به اجرای امیر مداح (خواننده) و حسن علی نژاد (سه تار نواز) در ابوعطا اختصاص داشت. در پایان علیرضا معینی مجری برنامه اعلام کرد بیست و دومین نشست آیین آواز از ساعت 18 سه‌شنبه 29 خرداد در فرهنگسرای ارسباران برگزار خواهد شد. 

لازم به ذکر است قرار بود حسن گلپایگانی (مدرس آواز) که به دلیل کسالت نتوانست حضور پیدا کندو  این برنامه به ماه های آینده موکول شد. print