21 شهریور ماه در فرهنگسرای ارسباران/

سیزدهمین نشست آیین آواز برگزار می‌شود

يكشنبه 19 شهريور 1396، 16:35
سايت خانه موسیقی - سرویس خبر

سیزدهمین نشست آیین آواز برگزار می‌شود
سیزدهمین نشست آیین آواز با حضور محمود مخدوم و محمد ملا آقایی، از خوانندگان آواز ایرانی روز سه شنبه 21 شهریور ماه در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

به گزارش سایت خانه موسیقی، سیزدهمین نشست آئین آواز با موضوع راه‌های مراقبت از تارهای صوتی به همراه روش‌های افزایش طول عمر صدا در خوانندگی، عصر سه‌شنبه در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

در این نشست محمد ملاآقایی خواننده و مدرس باسابقۀ آواز،به ارائه تجربیات و دیدگاه‌هایش در این زمینه می پردازد.  این خواننده همچنین با همراهی مختار فلاحی (نوازنده کمانچه) آوازی را از موسیقی ملی و ردیفی در دستگاه ماهور می‌خواند. ملاآقایی در بخشی دیگر همچنین یک آواز محلی لری را در ماهور و راست پنجگاه اجرا خواهد کرد.

در سیزدهمین نشست آیین آواز همچنین احمد بیرالوند، سجاد شوشتری دو تن از شاگردان کلاس‌های آواز محمد ملاآقایی به اجرای آواز می‌پردازند.

در یکی از بخش‌های سیزدهمین برنامۀ ماهانۀ آیین آواز، محمود مخدوم (خواننده و مدرس قدیمی آواز) به همراه تار محمد فرهنگیان اجرای آواز خواد داشت و دو تن از شاگردان این هنرمند نیز معرفی می‌شوند.

نشست آئین آواز در فرهنگسرای ارسباران واقع در ضلع شمال غربی پل سیدخندان، خیابان ارسباران (جلفا) برگزار می گردد و ورود همگان آزاد است.print