1399/5/23 : پنجشنبه

زندگی نامه


ملیحه سعیدی

ملیحه سعیدی

ملیحه سعیدی(محقق، مدرس، آهنگساز، مولف ، نوازنده ی ساز قانون و مدیر سابق هنرستان موسیقی دختران) متولدسال1327تهران، موسیقی را از 4 سالگی با تنبک شروع کرد

 نادر مشایخی

نادر مشایخی

نادر مشایخی متولد ۵ آذر ۱۳۳۷ در تهران .وی پس از پایان تحصیلات ابتدایی در تهران، به هنرستان عالی موسیقی راه یافت و پس از آن تحصیلات خود را در دانشگاه موسیقی وین ادامه داد.

سیاوش ظهیرالدینی

سیاوش ظهیرالدینی

سیاوش ظهیرالدینی در سال 1328 در تهران متولد شد و پس از گذراندن دوره های موسیقی و کسب مدرک لیسانس موسیقی و آموختن ساز های زهی (ویولن و ویولا) خود را به عنوان یکی از بزرگان عرصه ی موسیقی ایران مطرح کرد

 میلاد کیایی

میلاد کیایی

میلاد کیایی نخستین روز مهرماه سال ۱۳۲۳ در تهران در خانواده ای آشنا به موسیقی وکتاب و فرهنگ متولد شد.

آذین موحد

آذین موحد

آذین موحد، متولد 1339 موسیقی‌دان ایرانی، نوازنده فلوت، پژوهشگر و استاد دانشگاه است.

محمود امینی

محمود امینی

محمود امینی صدابردار پیشکسوت موسیقی و رادیو در سال 1323 در قزوین متولد شد. وی از سال 1345 در رادیو آغاز به کار کرد و با اکثر هنرمندان و اساتید موسیقی در رادیو به عنوان صدابردار همکاری داشت.

شاکه ماکاریان

شاکه ماکاریان

شاکه ماکاریان در سال 1310 در شهر کرمان و در خانواده ای هنردوست متولد شد. پس از اتمام هنرستان عالی موسیقی در رشته پیانو تحت نظر استاد ″تاتیانا خاراطیان″ در سال 1330 برای ادامه تحصیل به ایتالیا رفت

محمد مقدسی

محمد مقدسی

محمد مقدسی 10 مهرماه 1318 در تهران متولد شد. فراگیری ویولن را نزد استادان علی تجویدی و فرهاد فخرالدینی آغاز کرد و مدت کوتاهی هم از آموزش های استاد ابوالحسن صبا بهره برد.

علی‌اصغر شاه‌زیدی

علی‌اصغر شاه‌زیدی

علی‌اصغر شاهزیدی (متولد ۱۳۲۷ در اصفهان) خواننده و مدرس آواز ایرانی و مدرس مکتب آوازی اصفهان و از شاگردان جلال الدین تاج اصفهانی است.

رضا شفیعیان

رضا شفیعیان

رضا شفیعیان در سال 1320 در شهر تهران بدنیا آمد. او فراگیری سنتور را از سال 1325 در هنرستان آزاد موسیقی نزد استاد فرامرز پایور شروع کرد در مدت 6 سال دوره های مختلف سنتور را نزد ایشان به پایان رساند.

جاوید مجلسی

جاوید مجلسی

جاوید مجلسی سال 1328 در تهران متولد شد. او در سال 1341 وارد هنرستان عالی موسیقی شد و نزد استاد مرتضی حنانه به فراگیری ساز هورن مشغول گشت و در سال 1343 وارد ارکستر فارابی به رهبری حنانه شد.

بیاض امیر عطایی

بیاض امیر عطایی

متولد 1334 در شهر میانه است. تحصیلات وی ریاضی بود و از سال 1351 با استاد ابراهیم قنبری مهر آشنا شد. ساز سازی را چند سالی در کارگاه ادامه داد و بعد به استخدام اداره هنر ای زیبای کشور و وزارت فرهنگ و هنر در آمد.

تبلیغات