1399/1/10 : یکشنبه

زندگی نامه


سید محمد میر زمانی

سید محمد میر زمانی

سید محمد میر زمانی در سال 1335 در تهران بدنیا آمد. از دوران کودکی به هنر، به خصوص سینما، تئاتر و موسیقی علاقه فراوان داشت و حتی در دوره ای کوتاه در کلاس تئاتر سازمان موسیقی پیش آهنگی شرکت کرد.

همایون خرم

همایون خرم

همایون خرم متولد 1309 در بوشهر است. مادرش از شيفتگان موسيقي اصيل ايراني بود و از مقام هاي موسيقي ايراني به دستگاه همايون علاقه اي وافر داشت. به همين دليل هم نام “همايون” را براي فرزند خود انتخاب كرد.

حمیدرضا نوربخش

حمیدرضا نوربخش

حمیدرضا نوربخش اول آبان ماه 1344 به دنیا آمد. از سال1355ردیف آوازی را نزد پدر و با راهنمایی های زنده یاد تاج اصفهانی آموخت. پس از آن در سال 1359 فراگیری ردیف آوازی استاد محمود کریمی راآغاز کرد.

مصطفی کمال پورتراب

مصطفی کمال پورتراب

مصطفی کمال پورتراب سال 1303 در تهران به دنیا آمد. پس از آموختن مقدمات موسیقـی درسال1318 وارد دوره شش ساله متوسطه هنرستان عالی موسیقی شد.

جهانگیر ملک

جهانگیر ملک

جهانگیر ملک، نوازنده تنبک در بیست و نهم بهمن ماه سال 1311در خیابان ری تهران به دنیا آمد. علاقمندی ایشان نسبت به نوازندگی تنبک از همان دوران تحصیل در دبیرستان دارالفنون شروع شد. اکبر گلپایگانی، خواننده مشهور از دوستان مدرسه ای ایشان بود که در همان دوران تحصیل نیز با هم تمرین می کردند.

پرويز مشكاتيان

پرويز مشكاتيان

پرويز مشكاتيان 24 اردیبهشت 1334 در نیشابور به دنیا آمد. وي مقدمات موسيقي را از 6 سالگي نزد پدرش، حسن مشكاتيان، آموخت و نخستين كنسرت خود را در سن 8 سالگي در مراسم گردهمايي دانش آموزان در مدرسه امير معزي نيشابور ارائه داد.

داوود گنجه ای

داوود گنجه ای

داوود گنجه ای در تمام سطوح در مراکز هنری وآموزشی به تدریس مشغول بوده است. اجرای کنسرت درنقاط مختلف جهان و فستیوال های داخلی و خارجی به همراه گروههای موسیقی مرکز حفظ و اشاعه موسیقی از جمله فعالیت های داود گنجه ای است.

ابراهیم قنبری مهر

ابراهیم قنبری مهر

ابراهیم قنبری مهر مهر ماه 1307 در تهران به دنیا آمد. از سال ها پیش با استفاده از راهنمایی های ابوالحسن صبا، سورن آراکلیان،اتی ین واتلو و...به ساخت و مرمت سازهای ایرانی و غربی پرداخت.

ساسان فاطمی

ساسان فاطمی

ساسان فاطمی در سال 1337 متولد شد و پس از تحصیل در رشته اتنوموزیکولوژی به تحقیق و بررسی جنبه های مختلف موسیقی از منظر این علم پرداخت. فاطمی هم اکنون در مراکز و موسسات مختلفی مشغول فعالیت است.

حسین علیزاده

حسین علیزاده

حسین علیزاده سال 1330در تهران متولد شد. به واسطه آشنایی با استاد هوشنگ ظریف که در یکی از مدارس تهران به دانش آموزان موسیقی درس می داد، با موسیقی آشنا شد و در همان برخورد هوشنگ ظریف که متوجه استعداد او در موسیقی شده بود او را به هنرستان موسیقی معرفی کرد

مظفر شفیعی

مظفر شفیعی

پدرش آواز خوشی داشت و با ردیف های آوازی هم آشنا بود.شفیعی ازدوران نوجوانی ردیف های آوازی را تا حدودی نزد پدر فراگرفت،در سال 1353 بنا به توصیه عبدالوهاب شهیدی به کلاس های اسماعیل مهرتاش راه یافت و تا سال 1359 نزد وی به فراگیری آواز پرداخت.

حشمت سنجری

حشمت سنجری

حشمت سنجری سال ۱۲۹۶ در تهران متولد شد. پدر او حسین از نوازندگان نام آشنای تار در زمان خود بود كه از شاگردان درویش خان، علینقی وزیری و مرتضی نی داوود به شمار می آمد.

تبلیغات