1399/4/26 : پنجشنبه

زندگی نامه


پری برکشلی

پری برکشلی

پری برکشلی در آذر 1324 شمسی در تهران به دنیا آمد. پدرش، "دکترمهدی برکشلی"، موسیقی دان و فیزیک دان، از نام آورترین اساتید آکوستیک و رئیس دانشکده ی فیزیک دانشگاه تهران، نخستین معلم او بود که وی را با دنیای موسیقی آشنا کرد.

شهرام ناظری

شهرام ناظری

شهرام ناظری در سال 1328 در کرمانشاه در خانواده ای فرهنگ دوست و اهل هنر و موسیقی به دنیا آمد. پدرش كه صدای لطيفی داشت و از سبك قدما و خوانندگان آن ديار به خصوص شادروان شيخ داوودي خواننده بزرگ بهره گرفته بود فرزندش را تحت تعليم قرار داد.

نادر گلچین

نادر گلچین

نادر گلچین در سال 1315 در رشت متولد شد و از سال 1350 همكاري خود را با راديو آغاز كرد. او از خوانندگان قدیمی است و اگرچه کمتر نامی از او می شنویم اما آثار ارزشمندی ارائه کرده است.

فرهاد فخرالدینی

فرهاد فخرالدینی

فرهاد فخرالدینی سال ۱۳۱۶ هجری شمسی در تبریز به دنیا آمد. پدرش از ادیبان صاحب نام بود و این امر باعث شد که فرزندانش به امور هنری گرایش پیدا کنند. او از پنج سالگی آموختن موسیقی را آغاز کرد.

هوشنگ ظریف

هوشنگ ظریف

هوشنگ ظريف به سال 1317 در تهران متولد شد و از کلاس پنجم ابتدایی وارد هنرستان موسیقی ملی شد که در آن دوره استاد روح الله خالقی مدیریت هنرستان را بر عهده داشت.

داریوش صفوت

داریوش صفوت

داريوش صفوت متولد 1307 است. تعليم سه‌تار را نزد پدر آغاز كرد و از محضر استاد حبيب سُماعي در نوازندگي سنتور و استاد ابوالحسن صبا و در تكميل نوازندگي سه‌تار و سنتور و نيز از محضر حاج آقا محمد ايراني بهره برد.

فرهنگ شریف

فرهنگ شریف

فرهنگ شريف سال 1310 در شهرستان آمل به دنیا آمد. از چهار سالگي تحت تاثير آموزش موسيقي به وسيله ي پدرش و نيز رفت و آمد بزرگان موسيقي به منزل آنها خصوصا عبدالحسين خان شهنازي برادر حاج علي اكبرخان شهنازي، موسيقي را فرا گرفت.

محمد رضا شجریان

محمد رضا شجریان

اول مهر ماه 1319 در مشهد متولد شد و چنانكه خود در خاطراتش از ايام كودكي می گوید، 5 ساله بود كه در خلوت كودكانه‌اش آواز مي‌خواند.

سید محمد میر زمانی

سید محمد میر زمانی

سید محمد میر زمانی در سال 1335 در تهران بدنیا آمد. از دوران کودکی به هنر، به خصوص سینما، تئاتر و موسیقی علاقه فراوان داشت و حتی در دوره ای کوتاه در کلاس تئاتر سازمان موسیقی پیش آهنگی شرکت کرد.

همایون خرم

همایون خرم

همایون خرم متولد 1309 در بوشهر است. مادرش از شيفتگان موسيقي اصيل ايراني بود و از مقام هاي موسيقي ايراني به دستگاه همايون علاقه اي وافر داشت. به همين دليل هم نام “همايون” را براي فرزند خود انتخاب كرد.

حمیدرضا نوربخش

حمیدرضا نوربخش

حمیدرضا نوربخش (خواننده و مدرس آواز ایرانی- مدیرعامل خانه موسیقی ایران)

مصطفی کمال پورتراب

مصطفی کمال پورتراب

مصطفی کمال پورتراب سال 1303 در تهران به دنیا آمد. پس از آموختن مقدمات موسیقـی درسال1318 وارد دوره شش ساله متوسطه هنرستان عالی موسیقی شد.

تبلیغات