1399/3/9 : جمعه

زندگی نامه


علیرضا ایزدی

علیرضا ایزدی

ابتدا ساز ویلن را بعنوان ساز تخصصی خود انتخاب و به شاگردی نزد استادان محمود ذوالفنون در زمینة کارهای تکنیکی ویلن و استاد صبا در زمینة ردیف های موسیقی ملی، پرداخت.

زاون ملکونیان

زاون ملکونیان

فارغ التحصیل در رشته ویلنسل از کلاس استاد کاراپتیان از هنرستان عالی موسیقی (کنسرواتوار) با مدرک لیسانس.

مسعود حبیبی

مسعود حبیبی

(كرمانشاه - 1340) وی از دوران كودكی‏ با موسیقی انس گرفت و 12 ساله بود كه فراگیری پیانو را آغاز کرد.

رامین جزایری

رامین جزایری

رامین جزایری در آذر ماه سال 1340 در تهران به دنیا آمد. او در خانواده ای اهل هنر و موسیقی پرورش یافت و تار نوازی را نزد محمدرضا لطفی آموخت.

پری برکشلی

پری برکشلی

پری برکشلی در آذر 1324 شمسی در تهران به دنیا آمد. پدرش، "دکترمهدی برکشلی"، موسیقی دان و فیزیک دان، از نام آورترین اساتید آکوستیک و رئیس دانشکده ی فیزیک دانشگاه تهران، نخستین معلم او بود که وی را با دنیای موسیقی آشنا کرد.

شهرام ناظری

شهرام ناظری

شهرام ناظری در سال 1328 در کرمانشاه در خانواده ای فرهنگ دوست و اهل هنر و موسیقی به دنیا آمد. پدرش كه صدای لطيفی داشت و از سبك قدما و خوانندگان آن ديار به خصوص شادروان شيخ داوودي خواننده بزرگ بهره گرفته بود فرزندش را تحت تعليم قرار داد.

نادر گلچین

نادر گلچین

نادر گلچین در سال 1315 در رشت متولد شد و از سال 1350 همكاري خود را با راديو آغاز كرد. او از خوانندگان قدیمی است و اگرچه کمتر نامی از او می شنویم اما آثار ارزشمندی ارائه کرده است.

فرهاد فخرالدینی

فرهاد فخرالدینی

فرهاد فخرالدینی سال ۱۳۱۶ هجری شمسی در تبریز به دنیا آمد. پدرش از ادیبان صاحب نام بود و این امر باعث شد که فرزندانش به امور هنری گرایش پیدا کنند. او از پنج سالگی آموختن موسیقی را آغاز کرد.

هوشنگ ظریف

هوشنگ ظریف

هوشنگ ظريف به سال 1317 در تهران متولد شد و از کلاس پنجم ابتدایی وارد هنرستان موسیقی ملی شد که در آن دوره استاد روح الله خالقی مدیریت هنرستان را بر عهده داشت.

داریوش صفوت

داریوش صفوت

داريوش صفوت متولد 1307 است. تعليم سه‌تار را نزد پدر آغاز كرد و از محضر استاد حبيب سُماعي در نوازندگي سنتور و استاد ابوالحسن صبا و در تكميل نوازندگي سه‌تار و سنتور و نيز از محضر حاج آقا محمد ايراني بهره برد.

فرهنگ شریف

فرهنگ شریف

فرهنگ شريف سال 1310 در شهرستان آمل به دنیا آمد. از چهار سالگي تحت تاثير آموزش موسيقي به وسيله ي پدرش و نيز رفت و آمد بزرگان موسيقي به منزل آنها خصوصا عبدالحسين خان شهنازي برادر حاج علي اكبرخان شهنازي، موسيقي را فرا گرفت.

محمد رضا شجریان

محمد رضا شجریان

اول مهر ماه 1319 در مشهد متولد شد و چنانكه خود در خاطراتش از ايام كودكي می گوید، 5 ساله بود كه در خلوت كودكانه‌اش آواز مي‌خواند.

تبلیغات